Regulamin Ligi HaxBall

2. Regulamin dotyczy i obowiązuje wszystkich uczestników zabawy Liga HaxBall.
  3. Regulamin ma na celu zapewnienie równych praw wszystkim graczom oraz wyjaśniać i pomagać w rozwiązywaniu sytuacji spornych.
  4. Na stronie jak i na forum zabrania się umieszczania treści pornograficznych, rozpowszechniania nielegalnych produktów, obrażania innych graczy, zachęcania do wstąpienia do różnego rodzaju sekt i temu podobnych organizacji oraz wszystkiego co jest zakazane i łamie polskie prawo.
  5. Zabrania się nagminnego stosowania wulgaryzmów na forum jak i stronie. Przeklinać można jednak w granicach rozsądku
    5.1 Podobna zasada obowiązuje jeżeli chodzi o chat podczas meczu. Stosowanie wulgaryzmów nie jest zabronione jednak jeżeli któryś z graczy zacznie obrażać innego sytuacja taka musi być zgłoszona i wyciągnięte zostaną konsekwencje.
    5.2 W meczach "luźniejszych" gdzie osób oglądających jest mało, przeklinanie nie będzie wnikliwie obserwowane, jednak jeżeli mecze będą o ważniejszą stawkę, a ludzi będzie więcej prosi się o pohamowanie i wstrzymanie od "mocniejszych" komentarzy.
  6. Każda osoba chętna ma prawo wziąć udział w Lidze Haxball.
  7. Każde wykroczenie powinno być zgłaszane do Administracji w celu wyjaśnienia sprawy.
  8. Osoba niestosująca regulaminu może zostać wykluczona z rozgrywek.
  9. Każda z osób ma prawo wystartować jednocześnie w każdej z Lig (1vs1, 2vs2, 3vs3), jednak zabrania się grania na dwóch kontach.
    9.1 W Lidze 1 vs 1 można grać tylko na jednym nicku. Próby oszukania i grania na kilku nickach będą równoznaczne z wyrzuceniem z Ligi.
    9.2 W Ligach Drużynowych (2vs2, 3vs3) nie można reprezentować więcej niż jednego klubu w danej lidze ani zmienić klubu w terminie innym niż wyznaczony.
  10. Każdy z uczestników musi zapoznać się i zaakceptować regulamin.

Zasady gry w Lidze HaxBall

Zasady obowiązujące i dotyczące Ligi 1 vs 1:
  1. Czas rozgrywania meczu : 5 min
    Boisko : Classic
  2. Mecz kończy się wraz z upływem 5 minut. Jeżeli po tym czasie wynik jest remisowy, nie gramy dogrywki, ale kończymy natychmiast mecz i podajemy wynik końcowy.
    2.1 Aby uniknąć sytuacji spornych - jeżeli strzelimy gola sekundę po skończeniu meczu remisowego (5:01) gol jest nieuznany!
  3. W ciągu roku (12 miesięcy) odbędzie się 6 sezonów.  Każdy z sezonów trwać będzie 2 miesiące.
    W jednym sezonie rozegranych zostanie 18 kolejek.
    System rozgrywek to: Mecz i rewanż (Jeżeli gracz podczas pierwszego meczu był czerwony, w drugim jest niebieski i odwrotnie).
  4. W jednej Lidze gra maksymalnie 10 osób.
  5. Jeżeli osób chętnych jest więcej niż 10, tworzone są niższe ligi (1 Liga, 2 Liga itp).
  6. Przy więcej niż jednej lidze, z 1 Ligi spadają dwie najsłabsze osoby, zaś z 2 Ligi awansują dwie najlepsze.
  7. Rozgrywanie meczy będzie odbywało się poprzez oficjalne umówienie spotkania. Ma to na celu przyznawanie późniejszych walkowerów w razie nieodbycia się meczu. Można umawiać się również między sobą, poprzez gg itp.
  8. 3 walkowery są równoznaczne z wyrzuceniem z Ligi.
  9. Zakładanie serwera do gry jest zależne od graczy przy czym host powinien mieć łącze co najmniej 2 Mbit. Jeżeli gracze nie spełniają tego wymagania należy zgłosić się do Administracji w celu założenia hosta lub zwyczajnie poprosić o to innego gracza z Ligi.
  10. Serwer powinien być założony na minimum 6 osób. Jeżeli host może pozwolić sobie na więcej może oczywiście to zrobić.
  11. Jeżeli na serwerze są lagi należy przerwać mecz i udokumentować to screenem potwierdzającym wysoki ping.
  12. Gracze ustalają między sobą czy grają na publicznym czy prywatnym stole. Jeżeli stół prywatny, należy podać hasło adminowi i graczom chętnym do oglądania meczu. Z publicznym stołem jest więc pod tym względem kłopotów mniej jednak istnieje większa szansa na podszycie się pod kogoś.
  13. Obydwoje gracze aktualnie grający muszą mieć dostęp jako admin pokoju + Osoba z Administracji (O ile takowa będzie). Osoba przeszkadzająca w trakcie meczu powinna otrzymać bana.

Zasady obowiązujące i dotyczące Ligi 2 vs 2:
  1. Czas rozgrywania meczu : 7 min
    System rozgrywek to: Mecz i rewanż (Jeżeli drużyna podczas pierwszego meczu była czerwona, w drugim jest niebieska i odwrotnie).
  4. W jednej Lidze gra maksymalnie 10 drużyn.
  5. Jeżeli drużyn chętnych jest więcej niż 10, tworzone są niższe ligi (1 Liga, 2 Liga itp).
  6. Przy więcej niż jednej lidze, z 1 Ligi spadają dwie najsłabsze drużyny, zaś z 2 Ligi awansują dwie najlepsze.
  9. Każda drużyna musi wyznaczyć kapitana, który zajmie się umawianiem spotkań i późniejszym podawaniem wyników.
  10. Zakładanie serwera do gry jest zależne od graczy mających odbyć dany mecz przy czym host powinien mieć łącze co najmniej 2 Mbit. Jeżeli gracze nie spełniają tego wymagania należy zgłosić się do Administracji w celu założenia hosta lub zwyczajnie poprosić o to innego gracza z Ligi.
  11. Każda drużyna liczy maksymalnie 5 osób.
  12. Transfery można wykonywać 2 kolejki przed końcem sezonu, jednak zawodnik zmienia barwy klubowe dopiero od rozpoczęcia kolejnego sezonu.
  15. Kapitanowie ustalają między sobą czy grają na publicznym czy prywatnym stole. Jeżeli stół prywatny, należy podać hasło adminowi, członkom zespołów i graczom chętnym do oglądania meczu. Z publicznym stołem jest więc pod tym względem kłopotów mniej jednak istnieje większa szansa na podszycie się pod kogoś.
  16. Kapitanowie grający drużyn muszą mieć dostęp jako admin pokoju + Osoba z Administracji (O ile takowa będzie). Osoba przeszkadzająca w trakcie meczu powinna otrzymać bana.

Zasady obowiązujące i dotyczące Ligi 3 vs 3:
  1. Czas rozgrywania meczu: 10 minut
    Boisko : Big
  3. W ciągu roku (12 miesięcy) odbędą się 4 sezony.  Każdy z sezonów trwać będzie 3 miesiące.
    W jednym sezonie rozegrane zostaną 22 kolejki.
  4. W jednej Lidze gra maksymalnie 12 drużyn.
  6. Przy więcej niż jednej lidze, z 1 Ligi spadają dwie najsłabsze drużyny, Dwie najlepsze z 2 Ligi awansują. Zaś ekipa która zajmie 10 miejsce w 1 Lidze rozegra baraż z trzecią ekipą 2 Ligi.
  8. 4 walkowery są równoznaczne z wyrzuceniem z Ligi.
  10. Zakładanie serwera do gry jest zależne od graczy mających odbyć dany mecz przy czym host powinien mieć łącze co najmniej 2 Mbit (Jeszcze lepiej gdy jest minimum 4 Mbit). Jeżeli gracze nie spełniają tego wymagania należy zgłosić się do Administracji w celu założenia hosta lub zwyczajnie poprosić o to innego gracza z Ligi.
  11. Każda drużyna liczy maksymalnie 8 osób.